Rychlý kontakt:

Mob.: +420 602 745 458 Ing. Pavel Holcmann holcmann@volny.cz


nebo +420 721 282 205 Michaela Košíčková

Czech English German

nove-logo

Rekreační areál pro cykloturisty, milovníky krásné přírody a historických památek
Penzion a camp Muzeum Lesná
Prázdniny s vůni benzinu v blízkosti Vranovské přehrady v kouzelném penzionu nebo útulném campu.
1. české muzeum motocyklů a automobilová galerie
V našem muzeum najdete jak motocykly, tak historické automobily.
Moravská restaurace
Navštivte naši stylovou restauraci v těsné blízkosti historických exponátů.
Bazén jak sen pro ještě příjemnější pobyt
Parné letní dny si můžete zpříjemnit v našem filtrovaném bazénu, který ocení celá rodina.
Bazén jak sen pro ještě příjemnější pobyt

Penzion se nachází ve velmi atraktivním prostředí, které nabízí ideální podmínky pro projížďky na motorce, turistiku, cykloturistiku, vinařskou turistiku, návštěvu památek a kulturních zajímavostí, sportovní aktivity, relax . Okolí je velmi vhodné pro pobyt a výlety s dětmi.

Vranov nad Dyjí

Nedaleko penzionu se nachází malebné městečko Vranov nad Dyjí, nad kterým se na skále majestátně tyčí pohádkový vranovský zámek, jeden z nejzajímavějších příkladů světského baroka ve střední Evropě. Po návštěvě zámku se můžete projít k některým z lesních vyhlídek nebo do Národního parku Podyjí.

Vranovská přehrada

Z Vranova se dostanete k velmi populární Vranovské přehradě tzv. „Moravský jadran“, 30 km dlouhou nádrží s řadou zátok a pláží, velmi kvalitní vodou, která vytváří ideální podmínky pro koupání a různé vodní aktivity. Na přehradě najdete půjčovnu lodiček, vodních šlapadel, kol a dalších sportovních potřeb. Přehradu můžete využít také k jachtingu, windsurfingu nebo třeba k rybaření. Pro děti je zde k dispozici Lanový park, dětský bungee jumping, tobogán nebo turistický vláček, který Vás sveze z hráze přehrady do Vranova. Zážitkem pak bude projížďka na výletní lodi, kde s paluby můžete obdivovat přírodní krásy parku Podyjí nebo romantický hrad Bítov, zříceninu Cornštejn a unikátní zámek Vranov. Příjemnou plavbu si můžete vychutnat se sklenkou vína v rámci řízených degustací.

Národní Park Podyjí

Národní park Podyjí (63 km2) vedoucí podél údolí řeky Dyje mezi Vranovem a Znojmem je nejmenším národním parkem na území ČR. Park leží u státní hranice s Rakouskem a něj navazuje park National Thayatal. Pro příznivce turistiky a cykloturistiky je území parku protkáno řadou značených tras, které jsou propojeny i na rakouskou stranu parku (čtyři česko-rakouske okruhy). Celkem kolem 50 km cyklistických tras. Pro cyklisty jsou zajímavé i trasy například v okolí Vranovské přehrady, trasa přes Bítov, Cornštejn nebo okolí Znojma. Před rokem 1989 se zde nacházelo uzamčené hraniční pásmo „železná opona „, které tak paradoxně přispělo k neporušení přírody zalesněné krajiny na území parku. Zbytky "železné opony" ještě naleznete v obci Čížov, kde se také nachází návštěvnické centrum parku s expozicí.

Znojmo

Pokud máte rádi historii, památky a víno doporučujeme navštívit Znojmo, bývalé královské město a dnes významné vinařské centrum. Procházka půvabným historickým centrem z kostely, hradem, Radniční věží  Vás zavede do slavné minulosti města. Znojmo se pyšní jednou z nejvýznamnějších románských památek na našem území a to rotundou Sv. Kateřiny s unikátními cennými freskami, symbolem české státnosti. Zážitkem je také návštěva znojemského podzemí 30 km dlouhého, jednoho z největších ve střední Evropě. Pří návštěvě hradu Vás uchvátí pohled na dominantní kostel Sv. Mikuláše nebo pohled na řeku Dyji a Znojemskou přehradu zasahující již do Podyjí. K prohlídce města můžete využít průvodce nebo také turistický vláček. V rámci vinařské turistiky doporučujeme navštívit Loucký klášter - vinařské centrum, muzeum a sklepy nebo středověkou Vlkovou věž v centru města, kde můžete také degustovat skvělé moravské víno. V okolí Znojma jsou známé Modré sklepy v Novém Šaldorfu nebo například  Malovaný sklep v obci Šatov. Projet se můžete Vinobusem, který nabízí výlet po okolních vinařských obcích spojený s degustací vína. Za návštěvu stojí vinice Šobes (NP Podyjí), která patří k nejlepším vinicím v Evropě! Pro milovníky piva doporučujeme návštěvu Znojemského pivovaru s expozicí a ochutnávkami. Vrcholem vinařské sezóny je oblíbené Znojemské vinobraní.

Muzea 

Kdo by chtěl ještě navštívit další moto muzea a technické zajímavosti v regionu a okolí, doporučujeme Muzeum motorismu ve Znojmě nebo Tatra muzeum v obci Bítov. Pro obdivovatele starých kol doporučujeme muzeum cyklistiky v Boskovštejně nebo muzeum kol v sousedním Retzu na zámku Fahrradl a muzeum motorismu Motorradmuseum v Eggenburgu. Zajímavá je také nová expozice Terra Technica – expozice jukeboxů a pinballových automatů v Chválovicích - Hatě u Znojma.

Kam s dětmi

Okolí penzionu nabízí také mnoho aktivit pro výlety s dětmi. Kromě koupání na Vranově se můžete vydat za psy a strašidly na hrad Bítov nebo do nedalekého malého Zoo v blízkosti rozhledny Rumburak. Ve Znojmě čeká na děti tajemné podzemí, turistický vláček nebo v nedalekých Chválovicích u Znojma Prehistorický Park a Merlinův Kinderwelt – Dětský zábavný park.

Cestovní ruch, rekreace, cykloturistika

Obchodní partneři a spolupracující

Motoristická muzea a galerie domácí i zahraniční

Veterancluby

Časopisy, média, portály

Penzion a celý rekreační areál poskytuje skvělé zázemí pro uspořádání klubových motorkářských srazů, setkání různých zájmových skupin, cyklistů, seniorů, školní výlety a zájezdy spojené s návštěvou muzea. Areál campu má ideální podmínky pro uspořádání firemních, teambuildingových či outdoorových akcí, workshopů nebo třeba cvičení jógy v přírodě.

K relaxaci Vám poslouží venkovní bazén a nové venkovní vířivky. K aktivnímu odpočinku lze využít hřiště, pingpongový stůl a rozlehlý prostor campu. K zapůjčení máme také kola nebo nordické hole. Pro děti jsou k dispozici hračky, trojkolky, koloběžky. K dispozici pro Vaši akci nebo sraz je naše moravská restaurace nebo venkovní terasa a zahrádka. Příjemný večer s přáteli nebo kolegy můžete strávit v campu u posezení s krbem nebo u táboráku, který potěší především děti. Na objednání lze také připravit večer s degustací kvalitních moravských vín z okolí.

Okolí penzionu v blízkosti Národního parku Podyji a Vranovské přehrady nabízí ideální prostředí pro vyjížďky na motorce,  řadu značených cyklistických a turistických tras s propojením na cyklostezky v Rakousku a mnoho významných kulturních památek a turistických atrakcí a aktivit. Nedaleko Lesné se nachází bývalé královské historické město Znojmo, významné vinařské centrum s okolními sklepy a vinicemi. Na výlet se můžete vypravit i do sousedního Rakouska, které nabízí mnoho turistických zajímavostí. 

  V rámci akce nebo pobytu můžeme připravit nebo zajistit program jednodenního nebo vícedenního výletu do okolí. Pro vaše moto, cyklo nebo turistické výlety lze připravit také balíček s jídlem a pitím.

 

Toulavá kamera u nás

toulava kamera

Počasí u nás

Předpověď počasí

Naši partneři:

logo-birell plzen znovin kudyznudy